W ramach projektu „Promyk Słońca” odbyło się spotkanie z Markiem Pituchem – aktorem teatralnym i filmowym. Podziękowania dla Szkoły Podstawowej w Dzierzążni oraz Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Nowych Kucicach za pomoc w organizacji.

Aktywność dzieci i młodzieży podczas spotkania jest najlepszym dowodem na to, że zajęcia były atrakcyjne. Świadomość emocji, swojego ciała i głosu to narzędzia jakie warto wykorzystać, aby inni odbierali nas tak, jak my tego chcemy. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów. Warsztaty aktorskie to sposób na wydobycie drzemiącego w dzieciach talentu oraz wzmacnianie pozytywnych zachowań. Dzięki takim zajęciom, dzieci stają się bardziej otwarte, śmiałe, kreatywne i pełne pomysłów, a dodatkowo podnoszą swoją samoocenę. Dzięki zajęciom aktorskim dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, uczą się pracy w grupie, łatwiej wyrażają swoje uczucia.

Marek Pituch na ekranie zadebiutował w serialu „Egzamin z życia” oraz „Dwie strony medalu”. Można go zobaczyć w produkcjach takich jak: „Na wspólnej”, „Plebania” czy „Ojciec Mateusz”. Współpracował z wieloma teatrami w Polsce jak: Teatr Druga Strefa Teatr WARSawy, Teatr K.T.O. Jest również autorem sztuk teatralnych: „Żona do adopcji”, „Ratuj się kto rodzi!, „Pewniak”, „Być jak John L.”, „Kim jest Krysia”, czy „Kontrabanda”. W 2021 roku zadebiutował literacko zbiorem opowiadań „Brudne zapiski”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *