Stowarzyszenie Na Rzecz Gminy Dzierzążnia

Bank Wzajemnej Pomocy

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Kontakt

Stowarzyszenie Na Rzecz Gminy Dzierzążnia
Dzierzążnia 33 (budynek GS)
09-164 Dzierzążnia 

Tel. 606 967 562

dzisto@wp.pl

 

Zadzwoń przez Skype do stowarzyszenia Friling:

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020

                                                                                                               Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. 

Do końca kwietnia 2016 roku w Organizacji Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Dzierzążnia osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca kwietnia 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, kawę zbożową, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, sok jabłkowy, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały i olej rzepakowy.  

Prócz wsparcia żywnościowego, Organizacja – Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Dzierzążnia, realizować będzie cykliczne działania:

  1. Szkolenia edukacyjne
  2. Poradnictwo dietetyczne na temat racjonalnego odżywiania, ekologicznego i zdrowego stylu życia i niemarnowania żywności.
  3. Warsztaty kulinarne i edukacji ekonomicznej.

O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu. 

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Organizacja – Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Dzierzążnia., objęła wsparciem żywnościowym 213 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania w ramach Organizacji - Stowarzyszenia na Rzecz Gminy Dzierzążnia oraz spotkania integracyjne.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW W RAMACH DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH
PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-20120 PODPROGRAM POPŻ 2015

L.P.

DATA

TYTUŁ WARSZTATU

GODZINA

NAZWA ORGANIZACJI

MIEJSCE WARSZTATÓW

OSOBA PROWADZĄCA

1

 7.12.15 r.

Poradnictwo dietetyczne

 9.00

Bank Żywności w Ciechanowie

Urząd Gminy Dzierzążnia

Dorota Jezierska