Stowarzyszenie Na Rzecz Gminy Dzierzążnia

Bank Wzajemnej Pomocy

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Kontakt

Stowarzyszenie Na Rzecz Gminy Dzierzążnia
Dzierzążnia 33 (budynek GS)
09-164 Dzierzążnia 

Tel. 606 967 562

dzisto@wp.pl

 

Zadzwoń przez Skype do stowarzyszenia Friling:

Projekt "Promyk słońca"

 Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Dzierzążnia realizuje w okresie od 01.06.2014 roku do 31.10.2014 roku projekt „Promyk słońca” dla dzieci i młodzieży  z terenu gminy Dzierzążnia.

W projekcie przewidziane są zajęcia rekreacyjno sportowe , socjoterapeutyczne, warsztaty teatralne, warsztaty plastyczne , zajęcia profilaktyczne oraz nauka gry na gitarze.

W ramach realizacji projektu przewidziane są też zajęcia z ciekawymi, znanymi ludźmi , którzy mają wyjątkowe pasje, zdolności i osiągnięcia. Spotkania te mają na celu pomóc młodym ludziom – uczestnikom  Świetlicy w szukaniu własnych , ciekawych i pożytecznych sposobów spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich pasji i talentów.

W dniu 07.08.2014 roku Stowarzyszenie zaprosiło grupę taneczną Tatanka Art z Żuromina, propagującą kulturę, sztukę  i obyczaje Indian Ameryki Północnej.  Spotkanie odbyło się na placu przed siedzibą Stowarzyszenie miało charakter  szkoleniowo- integracyjny.  Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające do Świetlicy  „Promyk słońca” , ich rodzice, członkowie działającego przy Stowarzyszeniu Klubu Seniora – Zawsze młodzi oraz zaproszeni goście. Wszyscy wspólnie bawili się oraz brali udział w licznych konkursach. Charakter integracyjny imprezy polegał także na integracji międzypokoleniowej. W wielu konkursach rywalizowali dziadkowie z wnuczkami, rodzice z dziećmi oraz inne, różne  grupy pokoleniowe.

Pan Piotr Wlizło – kierownik grupy Tatanka Art na początku spotkania opowiedział o zwyczajach, kulturze i sztuce  Indian oraz o historii i ofercie grupy. Zademonstrował  różne przedmioty, których używali  Indianie. Następnie przeprowadzono szereg zabaw i gier i konkursów zręcznościowych a następnie zabawy z publicznością: wspólne tańca, śpiewy. Spotkanie było przeprowadzone w sposób bardzo ciekawy i aktywizujący publiczność do wspólnej zabawy.

Ponadto  w czasie spotkania prezentowane były prace dzieci  uczęszczających na Świetlicę z zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Joannę Ruszkowską oraz zajęć socjoterapeutycznych prowadzonych przez panią Agnieszkę Dąbrowska.

W najbliższym czasie w ramach realizowanego projektu planowany jest trzydniowy wyjazd dzieci ze Świetlicy do Gdańska.

PROJEKT „PROMYK SŁOŃCA” WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO